Import motocykli z USA

Tysiące osób w Polsce i na świecie kocha jednoślady. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku chcą w ten sposób podróżować, zwiedzać najróżniejsze miejsca, a także po prostu poczuć wiatr we włosach i radość z jazdy. Niestety, zdarza się, że wymarzony model pojazdu albo nie jest dostępny w kraju, albo też pozostaje zwyczajnie poza możliwościami finansowymi. I właśnie tutaj pojawiają się firmy, takie jak nasza. Wszystkim naszym klientom proponujemy szybki, a jednocześnie wygodny import motocykli używanych z USA. Z naszą pomocą można zakupić model, jaki w kraju jest albo bardzo drogi, albo też nawet niedostępny, na dodatek w cenie, jaka każdego może zaskoczyć. Oferujemy kompleksowe wsparcie od wyboru i rozpoczęcia licytacji, aż po dostarczenie sprawnego jednośladu prosto pod wskazany adres.

Ile kosztuje import motocykla ze Stanów Zjednoczonych?

Choć wydaje się, że jest to niezwykle drogie, często okazuje się, że nic bardziej mylnego! Ogólny koszt sprowadzenia motocykla ze Stanów zależy oczywiście od modelu, jaki został upatrzony, ale i tak jest to niezwykle korzystne, a jednocześnie o wiele łatwiejsze, niż początkowo mogłoby się wydawać. Wśród opłat, jakie będą musiały zostać pokryte, można przede wszystkim wymienić:

 • cło 6%
 • vat 19%
 • koszty rejestracji pojazdu w kraju

 

Pozostałe koszty importu sprawdź w naszych kalkulatorach:

 • kalkulator prowizji aukcyjnych,
 • kalkulator transportu,
 • kalkulator celny.

 

Wszystkie opłaty będą oczywiście odbywać się za pośrednictwem naszej firmy, a nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby były one możliwie niskie, przy zachowaniu wysokiej jakości usługi importu
Poza wymienionymi opłatami za import motocykli używanych z USA, do kosztów związanych z zakupem należy doliczyć również stan techniczny jednośladu. Im lepszej klasy pojazd i mniej uszkodzony, tym jego cena oczywiście wzrasta. Co więcej, jeżeli decydujemy się na model w gorszym stanie technicznym, należy doliczyć do ostatecznej ceny również koszty naprawy już na miejscu, w kraju, a także wykonania niezbędnych przeglądów. Pojazd trzeba będzie również dostosować do krajowych oraz europejskich przepisów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiony motocykl będzie całkowicie bezpieczny w użytkowaniu i można się nim będzie poruszać po naszych drogach.
Nic nie zmienia jednak faktu, że niezależnie, na jaki model maszyny ostatecznie się zdecydujemy – nowszy, używany czy też powypadkowy – można go będzie zakupić w cenie, jaka w kraju byłaby praktycznie niemożliwa do uzyskania.

Czy warto sprowadzać motocykl z USA?

Zdecydowanie tak! A potwierdza to coraz więcej osób w całym kraju. Opłacalność takiej transakcji opiera się przede wszystkim na tym, że rynek jednośladów w USA jest o wiele większy niż w Europie, a tym bardziej w naszym kraju. W efekcie maszyny te są tam po prostu tańsze niż u nas. Dzięki temu sprowadzenie motocykli używanych ze Stanów okazuje się korzystniejsze pod wieloma względami. Wymienia się tutaj przede wszystkim:

 • mniej formalności – za oceanem jest o wiele mniejsza ilość skomplikowanych procedur, a co za tym idzie, ilość niezbędnych dokumentów również jest zupełnie inna – korzystając z naszej pomocy, można zakupić tam jednoślad praktycznie bez wychodzenia z domu;
 • dobry stan techniczny pojazdów – import motocykli z USA jest korzystny również dlatego, że, dzięki większemu rynkowi, znalezienie pojazdu w stosunkowo dobrym stanie technicznym oraz w dobrej cenie jest o wiele łatwiejsze niż na rodzimym rynku;
 • bardzo dobra cena – ten argument często przeważa wszystkie inne – ceny jednośladów w Stanach są zwyczajnie niższe, a co jest z tym związane, ich sprowadzenie jest niezwykle korzystne.

Co warto również dodać, korzystając z naszych usług, wszelkie formalności  związane z importem motocykli używanych z USA zostaną załatwione możliwe szybko. Dzięki temu nasi klienci otrzymują wymarzone modele nie tylko w dobrej cenie, ale także w krótkim czasie – bez żadnych problemów!

Wiele osób zastanawia się również, czy lepszym rozwiązaniem będzie model używany, czy też nowy. Często warto przede wszystkim zakupić wersję z wyższej półki – wtedy jego import jest naprawdę opłacalny, można skupić się również na maszynach z najniższej półki cenowej. Warto przede wszystkim przejrzeć wiele możliwych opcji. W przypadku modeli używanych nie mamy też do czynienia z dodatkowymi opłatami, jakie mogą występować przy nabywaniu nowego jednośladu.
Można wymienić kilka podstawowych modeli motocykli, których import ze Stanów jest szczególnie opłacalny, a co za tym idzie również polecany:

 • Harley,
 • Victory,
 • Suzuki,
 • Yamaha,
 • Honda.

Co warto zaznaczyć, wiele marek produkuje inne modele na Europejskie drogi, a inne na rynek USA. Właśnie dlatego w Stanach można znaleźć prawdziwe perełki, dzięki którym pokonywanie nawet setek kilometrów będzie komfortowe i stanie się niezapomnianym przeżyciem. Sprowadzenie takich motocykli z USA jest jednym sposobem na ich uzyskanie.

Rejestracja motocykla z USA

Sprowadzenie motocykli ze Stanów wymaga jeszcze kilku formalności, jakich trzeba dopełnić już na miejscu, w kraju. Chodzi oczywiście o rejestrację wymarzonego modelu jednośladu tak, aby można nim było bez przeszkód poruszać się po Polskich oraz Europejskich trasach. W tym celu należy zrobić kilka rzeczy:

 • przetłumaczyć dokumenty pojazdu – koszt to około dwustu złotych;
 • przeprowadzić przegląd techniczny oraz ewentualne naprawy;
 • wypełnić wniosek oraz dokonać opłaty w wydziale komunikacji, która wynosi około dwustu złotych.

Wystarczy te kilka kroków, a już możemy bez przeszkód cieszyć się jazdą wymarzonym, a przy tym w doskonałym stanie technicznym jednośladem.

Marzenie o oryginalnym, technicznie całkowicie sprawnym, a jednocześnie dostępnym w naprawdę dobrej cenie jednośladzie może się ziścić. Import motocykli z USA jest niezwykle opłacalny, a jednocześnie pozwala na zakup jednośladu, jakiego można na naszym rynku po prostu nie znaleźć. Jest to idealna opcja dla wszystkich tych, którzy szukają możliwości sprowadzenia maszyny, jaka będzie spełnieniem ich wszelkich oczekiwań. Jazda nimi sprawi wiele przyjemności, zarówno na krótszych, jak i dłuższych trasach.

Import motocykli z USA
4.1 (82.14%) 28 votes